Skip to main content

Planeta Země, vyvýšený záhon

Děti tvořily planetu Zemi netradiční technikou – malování plastelínou. Prohlížely si encyklopedie a knihy o vesmíru a planetě Zemi, dozvídaly se nové informace. Učily se správně třídit odpad a dozvěděly se, jal lze předcházet vzniku odpadu. Na školní zahradě sbíraly odpadky a uklízely úsek zahrady u amfiteátru.

Děti pomáhaly s přípravou nového vyvýšeného záhonu, zasely semínka ředkviček, zasadily hrášek, kedlubny a saláty. Dle potřeby děti záhon kontrolují a zalévají.

Děti si udělaly PL – Provázkový strom (pomoci světlých provázků si ukázaly, jak strom „pije“ vodu ze země-nalepily si provázky na strom tak, aby dole přesahovaly papír jako kořeny a pak volné „kořeny“ namočily do obarvené vody a pozorovaly, jak voda vzlíná až do koruny stromu).