Recyklohraní, aneb ukliďme si svět

Vážení rodiče,

Mateřská škola Komenského se v letošním roce zapojila do projektu RECYKLOHRANÍ, ANEB UKLIĎME SI SVĚT.  Je to školní recyklační program, který podporuje environmentální výchovu v mateřských, základních a středních školách v České republice (www.recyklohrani.cz).

Cílem projektu je prohloubit znalost žáků a studentů v oblasti předcházení vzniku, třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem.

Recyklohraní rozvíjí vztah dětí k životnímu prostředí formou tematických her, praktických činností, kvízů a menších projektů, ale také přímou účastí dětí na sběru použitých baterií a drobného elektrozařízení.

Naše mateřská škola bude zapojena do těchto sběrových kampaní:

·     Sběr baterií

Přijímáme vybité baterie pouze od jejich rodičů nebo dospělých, doprovázejících osob. Tyto baterie předávejte paní učitelkám či školnímu personálu.

ANO – PATŘÍ DO SBĚRNÉ NÁDOBY

• použité baterie a akumulátory, běžně užívané v domácnostech, které se svými rozměry vejdou do otvoru sběrné nádoby,
  • velikost: knoflíkové baterie, mikrotužkové a tužkové baterie, malé a velké monočlánky, ploché baterie 4,5 V i 9 V hranaté baterie a dobíjecí baterie (akumulátory) do 1 kg, které nepotřebují k demontáži odborný servis.

NE – NEPATŘÍ DO SBĚRNÉ NÁDOBY

x rezavé, rozbité nebo tekoucí/lepkavé baterie nebo akumulátory,

x nafouklé baterie (lithiové baterie a jiné)

x autobaterie a jiné baterie s tekutým elektrolytem

x baterie z průmyslových aplikací (takové baterie nemají obvykle komerční označení, mohou z nich vyčnívat kovové svorky apod.),

x plně nabité baterie,

x větší množství knoflíkových baterií

·     Sběr mobilních telefonů

Předání mobilních telefonů a příslušenství

• Můžete odevzdávat všechny staré, nepotřebné mobilní a tzv. chytré telefony (není třeba řešit, jestli je mobil funkční nebo nefunkční).
  • Dále je možné odevzdat mobilní příslušenství: nabíječky, kabely a tablety (ty se nijak nezapočítávají do počtu sebraných mobilních telefonů).

V případě, že mobilní telefon má viditelně nafouklou baterii, tak tato baterie NEPATŘÍ DO SBĚRNÉHO BOXU.

·     Sběr tonerů

Které tonery a cartridge jsou sbírány?

ANO:

Všechny typy laserových tonerů a inkoustových cartridgí používaných v domácnosti i kancelářích.

Tonery a cartridge se musí svými rozměry vejít do otvoru ve sběrném boxu.

Nové tonery a cartridge. (pokud nejsou rozbalené, tak je PROSÍME nerozbalujte).

NE:

x Rozbité tonery a cartridge, které mohou poškodit ostatní kusy, příp. sběrný box.  x Tonerové válce.

DĚKUJEME, ŽE NÁM POMÁHÁTE