Skip to main content

Sluníčkový červen

V naší školce jsme se měli skvěle! 🙂

Oslavili jsme Sebíčkovi a Matyáškovi narozeniny. Děti se proměnily na stavitele a využily ke svým výtvorům různý materiál. Tvořily z papíru, pomocí pravítka a tužky, rámečky, malovaly obrazy a povídali jsme si o vesmíru. Předškoláci procvičovali pravolevou orientaci a rytmus, s využitím barevných papírů. Když byla bouřka a tma, využily děti svítící panel, pro rozvoj vnímaní barev. Zhlédly krátký film Paxi a sluneční soustava. Z dřívek děti skládaly raketoplány. Děti čistily brambory, které se pekly v zahradní peci na Den otevřených dveří. Na zahradě děti využily herní prvky, hmatovou stezku bosou nohou, „blátivou kuchyni“ na pískovišti a ochutnávaly hrášek, který na jaře zasely, průběžně plely záhonek, zalévaly a nyní sklidily. Na zahradě děti ochutnaly Muchovník a Morušovník – sladké bobule.

Myslím, že jsme si užili společné chvíle plné poznávání, sdílení a dobré nálady. Celý školní rok, zase příliš rychle uběhl, ale byl príma! 🙂