Skip to main content

Slavíme narozeniny

By 17. 9. 20214 října, 20212021 - 2022, Fotogalerie, Sluníčka

V uplynulém týdnu jsme v naší třídě oslavili hned troje narozeniny. Oslavenci přinesli pro ostatní kamarády zdravé mlsání – ovoce. Matýsek rozdával z mísy hrozny, jablka a švestky. Pepík měl pro děti meloun a ostružiny. Paní učitelka dětem přinesla sušená jablka. Všichni jsme si pochutnali a oslavencům zazpívali. 🙂

Děti vytvářely Ručičkové pravidlo, které jsme si objasnili – obkreslily si ruku, vykreslily ji, vystřihly a nalepily na velký formát papíru. Mladší děti zvládaly s dopomocí a starším postup vysvětloval kamarád. Děti při práci trénovaly správné držení tužky, práci s nůžkami a lepidlem a úklid pracovního místa. Společně svoji práci zhodnotily – rozvoj souvislého vyjadřování. Hrou Chodí pešek okolo děti rozvíjely svoji hbitost, rychlost a postřeh.

Práce s váhou – zjišťování a vyrovnávání hmotnosti – rozvoj logického myšlení. Práce s Geobordy – rozvoj jemné motoriky.

Zazpívali jsme si písničku O lišce a myšce, kterou děti zdramatizovaly ve zvířátkových maskách.

Společně prožité okamžiky byly pro všechny přínosné. 🙂