Skip to main content

Bridáda na zahradě 2019

By 18. 10. 20195 května, 2020Ohlasy z akcí

Brigáda proběhla! MŠ Komenského se může pyšnit statečnými rodiči. Statečnost může mít mnoho podob, od záchrany života po vyslovení vlastního názoru. Statečnost rodičů dětí navštěvujících MŠ Komenského zachránila podzimní brigádu ve školní přírodní zahradě, v termínu,  který by již nešel přesunout, a při které bylo třeba udělat opravdu mnoho práce.  Ve čtvrtek 10. 10. 2019 od rána sledoval kolektiv MŠ na všech sítích a mobilech meteorologickou situaci. Obavy z vytrvalého deště rostly téměř do velikosti hromad stavebního materiálu složeného u vchodu do školní zahrady, který bylo nutno během odpoledne rozvozit a roznosit do míst pro něho určených. Déšť se nakonec spustil  hodinu před začátkem brigády, leč deset minut před 16:00 hodinou skutečně pršet přestalo a zahrada se rychle naplnila pomocníky. Dokonce i těmi, kteří se původně omluvili. Ihned  bylo rozebráno nářadí a nasazeno tradiční zběsilé tempo, kterým se podzimní brigády pro rodiče s dětmi vyznačují a které naprosto konsternuje nejen učitelky, ale i hosty, jež nám pravidelně pomáhají s odbornou zahradnickou prací. Překvapeni jsou nejen tempem, ale i množstvím udělané práce a také sounáležitostí rodičů, dětí i kolektivu MŠ. Letos se podařilo vysadit keře do konečné podoby původního projektu a obnovit dopadové plochy kolem hracích prvků zahrady. Byly ostříhány keře, ošetřeny stromy, vyplety záhonky, doplněno pískoviště a splněny další úkoly, které péče o přírodní zahradu vyžaduje. Všech … účastníků se po práci  odměnilo tradičním špekáčkem, a protože už opravdu nezapršelo, tak snad i příjemně stráveným odpolednem.  Děkujeme statečným tatínkům, kteří odvezli mnoho kubíků písku, kačírku a hlíny a děkujeme statečným maminkám, které přežily děti obalené od hlavy až k patě pískem, kačírkem a hlínou.

Akci podpořila: Nadace města Letovice pro rozvoj kultury a životného prostředí 

Romana Korbářová