Skip to main content

Bob a Bobek cesta za vítězstvím

Děti přivítali Bob a Bobek (maskoti MS v ledním hokeji), povídali jsme si s dětmi o historii ledního hokeje, paní učitelka řekla dětem základní pojmy týkající se hokejové výstroje, děti si vyzkoušely některé části z hokejové výstroje (hokejové kalhoty, hokejové rukavice, hokejový dres, štulpny, suspenzor), děti poznávaly i některé fanouškovské doplňky (šála, čepice, rohy, klobouk, vuvuzela, pleskačka…). Děti se seznámily s novými pojmy týkající se hokeje (stadion, brankář, útočník, obránce, brána, trenér, rozhodčí, hokejka, puk, fanoušek, medaile, pohár, lapačka, vyrážečka, betony…). V Ca Ateliéru děti malovaly barvami vlajku ČR, poznávaly hymnu ČR. Malovaly Boba a Bobka, vyzkoušely si držet správně hokejku a snažit se trefit do puku na bránu postavenou ze židlí a  mnoho dalšího.