Skip to main content

Máma, táta, sourozenci a já

Děti pracovaly na téma rodina a vytvořily si myšlenkovou mapu tématu.

Donesly do školky fotografii svojí rodiny a tu představily svým kamarádům ve třídě. Z množství edukativních materiálů si mohly vybrat a plnit různorodé výzvy. Děti kreslily svoji rodinu a v krátkém dotazníčku, řekly něco o své mamince (jak se jmenuje, jakou má barvu očí, její oblíbené jídlo apod.).

Společně jsme ve třídě oslavili svátek maminek – děti dopoledne připravily pohoštění v podobě jablečného štrůdlu a odpoledne maminkám předvedly hudebně pohybový program. Všichni si pochutnali na občerstvení, děti společně s maminkami vytvořily květinu z chlupatých drátků a děti předaly maminkám dárek v podobě přáníčka a nákrčníku, který samy šily a na který přišily knoflík, který vyřezaly z balsového dřeva a vyvrtaly do něj dvě dírky.