Děkujeme, že nám pomáháte!

V MŠ jsme zahradní práce za pomoci rodičů plánovali jako obvykle na září, kdy přichází babí léto, ale ouha! Babí léto se letos dalo opravdu na čas. Druhá polovina prvního podzimního měsíce byla chladná, deštivá a nevlídná. Komu by se chtělo v takovém počasí pracovat venku!

Čekali jsme dlouho, ale nakonec jsme se dočkali.

Odpoledne 13. října se školní přírodní zahrada zaplnila rodiči, kteří se rozhodli věnovat nám svůj čas a přišli nám spolu se svými dětmi pomoci s nutnými zahradními pracemi, než se zahrada uloží k zimnímu spánku.

Na úsecích jednotlivých tříd se podařilo udělat velký kus práce.

Tak třeba:

· zaplést všechny vrbové stavby

· natřít napouštěcí barvou herní prvky

· vyčistit od plevele kamenný potok k jezírku, hmatový chodník, bahniště, rohový záhon , ibiškovou alej, květinový záhon „klíčová dírka“, bylinkovou spirálu, záhony s malinami a ostružinami

· doplnit písek do pískoviště

· přeházet kompost a přesít hlínu

· rozvézt a roznést štěpku ke keřům a stromům

· ostříhat okrasné keře

· odstranit výmladky a náletové dřeviny

· posbírat borové šišky

· rozebrat a uklidit nefunkční „hmyzí hotel“

a ještě další drobné práce…

Rodiče pracovali spolu se zaměstnanci MŠ a byla tak příležitost k přátelské konverzaci s nimi i mezi sebou.

A děti? Chvíli pomáhaly, chvíli si hrály, chvíli odpočívaly nebo válely sudy z našeho největšího zahradního kopce, kterému říkáme černá sjezdovka.

Zaslouženou odměnou byla na ohni v amfiteátru vlastnoručně opečená šunková klobáska s výborných chlebem z Ledeka, doplněná čajem a kávou.

Počasí a dobrá nálada vydržely až do konce.

Bylo to hezké, pozitivní odpoledne.

Děkujeme všem zúčastněným za pomoc a podporu!

Text: Eva Pařilová

Foto: Bc. Jana Leinveberová