Skip to main content

Svatý Martin

By 14. 11. 202216 listopadu, 20222022 - 2023, Fotogalerie, Sluníčka

S dětmi jsme si pověděli legendu o svatém Martinovi a objasnili jsme vlastnost hlavního hrdiny – štědrost. Děti v komunitním kruhu přemýšlely, jak mohou být štědré k ostatním ony. Trénovaly zručnost, při tvoření v naší třídní dílně, když dělaly meč, jako měl sv. Martin – obkreslily šablonu na tvrdý karton, umístily do svěráku a vyřezaly pilkou, omotaly alobalem a provázkem. Děti rozvíjely jemnou motoriku, při tvoření bělouše – koně sv. Martina – vystřihly hlavu koně, předškoláci pracovali s dírkovačkou, do dírek děti navlékly provázek a udělaly uzel. Děti tvořily z provázků obalených voskem různé náramky a tvary, rozvíjely zrakové vnímání a jemnou motoriku. Děti modelovaly Svatomartinské rohlíčky z plastelíny.

Ke konci týdne se děti obdarovávaly nakreslenými obrázky nebo nosily ostatním drobné dárečky – byly k sobě štědří a používaly toto slovní označení. 🙂