Skip to main content

Do obory za zvířátky

V pátek 7.10. 2022 si předškoláci z Mateřské školy Komenského přivstali. Už v 7:00 hod. vyjeli autobusem do Brna na terénní výukový program pracoviště Lipky (školského zařízení pro environmentální vzdělávání) „Do obory za zvířátky“, který měl proběhnout ve známé Oboře Holedná. Před začátkem programu si děti na piknikových dekách u Kohoutovické zastávky snědly svačinu a seznámily se s lektorkami Lipky. Posilněny dobrým jídlem vyrazily do lesa. K lektorkám Lipky se zatoulalo (plyšové) sele divokého prasete jménem Markazín, které děti požádalo o pomoc při hledání maminky. Děti se rychle vcítily do pocitů selátka a přislíbily mu, že s hledáním pomohou. Při pátrací akci v oboře se děti seznámily s obyvateli lesa – od těch největších s parožím až po ty nejmenší, kteří mají v lese nezastupitelné místo, zahrály si různé hry s environmentální tématikou a hlavně pozorovaly život v lese. Poštěstilo se nám cestou spatřit i několik daňků. Během dopoledne děti prošly oborou až na zastávku „Stará dálnice“, kde se podařilo najít ztracenou maminku selátka Markazína i s celou její velkou rodinou. Radost z úspěšného hledání byla veliká. Za odměnu dostaly děti omalovánku selátka. Celé dopoledne rychle uteklo a na nás již čekal autobus, kterým jsme přijeli do školky právě v čas obědu.