Skip to main content

Děti navštívily Městské kulturní středisko s představením Veselé velikonoce, které nás naladilo na další období. Předškoláci spolupracovali na výzdobě třídy, když tvořili jarní věnce. Mladší děti skládaly velkoformátový obraz měsíce dubna a povídali jsme si o zvycích a tradicích Velikonoc. Svoji jemnou motoriku děti trénovaly, při tvoření keře Zlatice, trháním a mačkáním krepového papíru. Užili jsme si dva narozeninové dny s oslavenci Jiříkem a Adinkou, kteří dětem rozdali sladké ovoce. Děti sely pšenici do květináčů, které si předem nazdobily a naplnily hlínou. Semínka pravidelně rosily vodou, aby vzešla. Do květináčů s obilím si děti vyrobily zápich – papírovou kraslici. Vytvořily si velikonoční závěs – kohoutka s peřím a z ponožky vytvořily barevného velikonočního zajíčka. V rámci Technických školek, děti pracovaly s kladívkem a hřebíky a tvořily keř Zlatice. Na zahradě jsme upravili náš třídní záhon – vytrhali jsme plevel, zaseli hrách a zalili vodou. Společně se těšíme na další zážitky v naší třídě. 🙂