Skip to main content

Předvánoční pohoda

S dětmi jsme naladěni do vánoční nálady a tak tvoříme pro radost naši i ostatních.

V rámci Hejného metody děti skládaly v prostředí Dřívka hvězdy i stromy, v rámci Technických školek, děti zaťukávaly hřebíky do tvarů (symboly Vánoc) na podložkách. Na předkreslené tvary na papíře vyrovnávaly barevné kamínky, předškoláci i v barevném rytmu.

Pochutnali jsme si na sušených jablíčkách od Sebíčka a těšili jsme se na nadílku.

V pondělí, 20. prosince, se děti dočkaly, i do školky zavítal Ježíšek. U stromečku jsme si zazpívali koledu Dej Bůh štěstí a objevili jsme nadílku. Pod stromečkem byly hračky, které rozvíjí zrakové i sluchové vnímání, paměť, jemnou i hrubou motoriku, představivost atd. Děti měly velkou radost a hračky využily ke kolektivním hrám.

Přivítali jsme u nás ve školce divadlo Kejkle s představením Vánoční pohádka, které nás, na chvíli, přeneslo do Betléma.