Skip to main content

Děti se dnes, v pondělí 13. prosince, vypravily na náměstí, kde stojí vánoční strom a Zvonička, kterou si každý vyzkoušel.

Od rána jsme se připravovali na vánoční náladu, která začíná být znát všude kolem nás. 🙂

Děti tvořily symboly, spojené s Vánoci, z vršků od PET lahví – rozvíjely jemnou motoriku, prostorovou orientaci a přesnost. Ve výtvarném atelieru děti pracovaly s raznicemi (objasnili jsme jim, jak na to, a pak už se práce dařila) – vykrajovaly různé tvary, kterými zdobily nakreslené, barevné a vystřižené (práce předškoláků) stromy. V kruhu jsme se přivítali a zahráli si Kimovu hru na obrázky – trénink paměti. Děti zhodnotily svoji výtvarnou práci a zazpívali jsme si koledu Dej Bůh štěstí, za doprovodu kytary a dvou zvonečků.

Vánoční náladu si, ve školce, užíváme! 🙂