Skip to main content

V úterý 12.10. 2021 se předškoláci vypravili na výlet do Lipky – školského zařízení pro enviromentální vzdělávání na program Jabloňka a Ořešánek.

V interiéru i v zahradě pracoviště Lipová děti prožily báječné dopoledne,  kdy se naučily, jak mohou využívat plody zahrady.

Anotace k programu:

„Děti se seznámí s Jabloňkou a Ořešánkem, kteří žijí na naší zahradě. Posbírají s nimi jablíčka a ořechy a budou se zabývat jejich využitím. Z jablíček vylisují mošt a nakrájí je na sušení na křížaly. U ořechu si ověří, že semena obsahují tuk, využijí zvuky skořápek a obarví kousek hedvábí v ořechovém listí. Z něho si pak vyrobí malého kamaráda Ořešánka. Součástí programu je i volná hra dětí se semeny plodů z ovocných stromů (třídění, otiskování, vytváření mandal…). Každé dítě si z programu odnese Ořešánka z oříšku a hedvábí.“