Hrady a zámky

By 3. 3. 20215 března, 20212020 - 2021, Fotogalerie, Motýlci

Děti se  seznámily s životem ve středověku, seznámily se se zbraněmi (prohlédly si dřevěné repliky mečů, nože a samostřílu – kuše, zkusily si prakticky – omakaly si to), s odíváním, s korunovačními klenoty (královská koruna, žezlo, jablko), s životem ve vyšších kruzích (králové, královny, princové, princezny, rytíři…), s životem obyčejných lidí (rolníků, kovářů, pradlen, služek…), se stavbami (hrady, padací mosty – k čemu sloužily), s rytíři a jejich úkoly a cnostmi, poslechly si středověkou hudbu a zatančily si středověký tanec.

Děti vyráběly hrady a zámky, hradby, padací most, korunky, meče, štíty, obrazy princezen,… Děti tvořily z odpadového materiálu, využily temperové barvy, prstové barvy, zdokonalovaly se při stříhání tvrdšího papíru,…

V částečně řízených činnostech děti stavěly hradby dle své fantazie.