Informace ke karanténě v Motýlcích

By 12. 1. 2021Aktuality

Vážení rodiče, paní učitelka Tesařová včera odpoledne absolvovala test na onemocnění covid-19 s negativním výsledkem. Do MŠ by se měla vrátit po uplynutí deseti dní od posledního setkání s pozitivní kolegyní dne 4. 1. 2021, tzn. v pátek 15. 1. 2021.

Doufejme, že to tak skutečně bude, nic dalšího se nepřidá a PN paní učitelky bude ukončena.

V tento den by do MŠ mohly přijít všechny děti, které se mohou prokázat negativním testem na covid-19, nebo které nebyly dne 4. 1. 2021 přítomny v MŠ.

Ostatní děti, které test nepodstoupily, se mohou do MŠ vrátit až po uplynutí čtrnáctidenní lhůty, tzn. v úterý 19. 1. 2021.

Vzhledem ke komunitnímu šíření nemoci covid-19 bych chtěla upozornit, že je třeba počítat s tím, že se tato situace může v kterékoliv třídě opakovat.

Stále větší množství mateřských škol se uzavírá, buďto jako celek, nebo jednotlivé třídy.

Mateřské školy jsou spolu se školami speciálními jediné stále otevřené, naše učitelky pracují bez ochrany úst a nosu a jsou tak vystaveny možnosti nákazy, kterou si také již některé z nás prošly a to s ne právě jednoduchým průběhem.

Také bych vás rodiče chtěla požádat o trpělivost – výsledek testu se obvykle dozvím ve večerních hodinách a následující den  – tak jako dnes – vždy vyvěšuju aktuální informaci na web MŠ.

Eva Pařilová, ředitelka MŠ