Aktuálně

V pondělí nám to začne !


Prázdniny jsou definitivně za námi, nevídaně horké léto pomalu končí a brány a dveře škol a školek se v pondělí 3. 9. otevřou pro ostřílené  mazáky a více či méně nejisté nováčky. Rodiče se těší, že děti budou mít opět řád a školou a školkou daný program, děti se těší na kamarády a snad i do školy.

Do MŠ Komenského se zapsalo celkem 41 dětí, z toho dvě nastoupí během školního roku. V každé třídě se bude vzdělávat 26 dětí, některé dosáhnou tří let až v lednu a únoru. Povinné předškolní vzdělávání bude letos absolvovat 29 předškoláků.

Na úvodní schůzce pro rodiče nově zapsaných dětí rodiče obdrželi všechny zásadní informace, z nichž nejdůležitější byla ta o postupné adaptaci dětí na školku. Nástup do mateřské školy představuje pro děti velkou změnu a každé dítě se s ní vyrovnává po svém. Některé se brzy cítí jako ryba ve vodě, jiné teskní po mamince celý měsíc i déle.

Důležité je start nepřepálit a zvykat děti postupně. Začít  dvouhodinovým pobytem a postupně čas strávený v MŠ prodlužovat.

Doufejme, že letos adaptace proběhne bez větších problémů, děti budou do MŠ chodit s radostí a rodiče s úsměvem na rtech.

Kolektiv věnoval přípravě na školní rok 2018/2019 mnoho času a práce.

Hlavní úklid probíhal tři týdny. V posledním tzv. přípravném týdnu se podařilo dokončit opravu schodů před vstupy do jednotlivých tříd, ve třídách Motýlci a Berušky byl částečně obměněn dětský nábytek, v šatnách přibyly praktické věšáky na gumáky. V dětských umývárnách dojde v září k výměně vodovodních baterií a dělicích stěn mezi WC.

Ve školním roce 2018/2019 bychom rádi pořídili nové prvky na školní zahradu, například zahradní altán jako venkovní učebnu.

Budeme pokračovat v postupné výměně dětského nábytku a také v modernizaci zázemí pro zaměstnance.

Zapojíme se do projektu Šablony 2, který se rozběhne od 1. 10. 2018 a bude trvat 2 roky. Vzhledem k velkému počtu dětí ve věkově smíšených třídách potřebujeme posílit pracovní tým o školního asistenta, který je placen právě ze Šablon.

Uskutečníme naše již tradiční akce – oblíbenou podzimní brigádu pro rodiče a děti se závěrečným opékáním buřtů v amfiteátru, podzimní a adventní dílničky pro děti a rodiče, vánoční besídky, Den Země pro veřejnost, výlety a exkurze, s maminkami oslavíme Den matek a rozloučíme se s předškoláky.

Na to vše a spoustu dalšího se moc těšíme! Věříme, že se nám bude dařit, že děti i rodiče budou spokojeni a že budeme dobře spolupracovat.

Tak ať je ten nový školní rok 2018/2019 radostný a úspěšný pro všechny!