2018 – 2019

JÉMINE, DÓMINE, MASOPUST SLAVÍME!


Jémine, dómine, masopust slavíme… a taky se ně něho řádně připravíme a tak děti dostaly hned tři domácí úkoly: připravit si masku, vyrobit si hudební nástroj a donést dáreček do tomboly. Ve školce pekly masopustní „bobiky“ a vytvořily si předkarnevalovou masku, aby atmosféra připomínala, že se blíží velké finále. Letošní básně a písně se nesly v tradičním tónu, takže nejenom „Jémine, dómine,…“ ale „Špity, špity bábo, já jdu pro to sádlo“ a „Masopust držíme“ daly příležitost všem po domácku vyrobeným hudebním nástrojům, které byly věru rozmanité: panova flétna, citery, bubínky, dřívka, cinkátka, chrastítka,… Děkujeme rodičům a prarodičům za výborné nápady a zpracování. Masky byly velkolepé stejně tak jako masopustní občerstvení: svačina s jitrnicemi a jelítky a kobližky k obědu.